Programowalny uniwersalny termostat - wykrywa temperaturę pomieszczenia i podłogi Dotknij (blokowany) wyświetlacz z opcjonalnym kolorem tła, menu CZ, wybór mierzonych temperatur: „podłoga / przestrzeń / podłoga + przestrzeń / 2x piętro + przestrzeń”; regulowany typ sterowania: stała różnica temperatur lub PWM (modulacja szerokości impulsu); obliczanie kosztów operacyjnych (dzień / miesiąc / rok); wyświetlacz temperatury pomieszczenia i podłogi.
W termostacie można utworzyć trzy różne programy tygodniowe , każdy z maksymalnie 10 zmianami temperatury dziennie - indywidualnie dla każdego dnia tygodnia; oddzielnie dla dni tygodnia i weekendów (5 + 2 dni); przez cały tydzień (ten sam program przez wszystkie 7 dni). Zmiany temperatury są programowane w 15-minutowych krokach z dokładnością 0,5 ° C, min. czas trwania wynosi 60 minut.
Tryby pracy: automatyczny (według programu), stała temperatura (symulacja termostatu analogowego), timer (ustawiona temperatura jest utrzymywana przez ustawiony czas), brak zamrażania (ochrona przed zamarzaniem), wakacje (inny tryb jest utrzymywany dla ustawionego czasu - wyłączony / stała temperatura / brak zamrażania / inny program) lub termostat można wyłączyć .
Parametry techniczne:
- Styk przełączający 16A (powyżej 2kW zalecany do przełączenia przekaźnika mocy)
- Zakres ustawień temperatury 5… 35 ° C w przyrostach co 0,5 ° C, maks. I min. temperatura podłogi, funkcja stopniowego ogrzewania podłogi (pierwsze nagrzewanie przewodów
- beton),
- Możliwość kalibracji czujnika, wybór wartości omowej czujnika (gdy sondy z innych termostatów są podłączone).
- 3-metrowa sonda podłogowa znajduje się w pakiecie termostatu
- Instalacja na KU / KP 68.
- Sonda może zostać przedłużona o min. przekrój 2x 0,33 mm2 do 13 m (3 + 10 m).
Maty i kable grzejne Warm Tiles o podwyższonej ochronie do pomieszczeń wilgotnych zwiększają komfort korzystania z łazienki, toalety czy kuchni. Za pomocą termostatu ściennego można ustawić żądaną temperaturę podłogi i czas przełączania. W ten sposób podłoga może być ciepła tylko rano i wieczorem, kiedy najczęściej korzystamy z łazienki. Sam montaż nie jest skomplikowany, jest przeprowadzany podczas układania płytek i zdecydowanie się opłaca. Ciepła podłoga ucieszy bose stopy nie tylko w zimowych miesiącach.
Zalety:
- Minimalna wysokość montażu 3-5 mm
- Montaż bezpośrednio pod płytkami na elastycznym kleju
- Nadają sie do montażu na każdeym podłożu, mogą byc zastosowane na istniejącej juz posadzce
- Szybszy start ogrzewania niż w przypadku konwencjonalnych systemów
- Łatwy i szybki montaż podczas układania płytek
- Możliwość wykorzystania jako ogrzewanie całoroczne lub dodatkowe
- Możliwość ogrzewania tylko wybranych miejsc lub całych powierzchni
- Prosta obsługa z termostatem ściennym
- Towar jest produkowany w Czechach
Więcej informacji:
Kable oporowe są najczęstszym rodzajem kabli grzejnych. Rdzeń tych kabli wykonany jest z tzw. rezystancji (materiału rezystancyjnego), który nagrzewa się, gdy przepływa przez niego prąd elektryczny.
Spód maty zaopatrzony jest w dwustronną taśmę klejącą, umożliwiającą przymocowanie maty do podłoża przed pokryciem jej elastycznym uszczelniaczem.
Mata grzewcza jest w rzeczywistości obiegiem grzewczym, który podczas produkcji jest mocowany do tkaniny w pętle w równych odstępach. Mata grzejna jest znacznie łatwiejsza w montażu niż przewód grzejny, a także zapewniony jest równomierny rozkład mocy powierzchniowej.
Dwużyłowy przewód grzejny - przewód połączeniowy znajduje się tylko na jednym końcu przewodu grzejnego. Podczas instalacji nie ma konieczności powrotu do punktu połączenia z kablem.
Maty nie wolno umieszczać pod armaturą typu wanny, prysznice, toalety itp., a także pod meblami uniemożliwiającymi swobodny przepływ powietrza. Minimalna odległość przewodów grzejnych od armatury (wanna, prysznic, szafa wnękowa, zabudowa kuchenna...), która zapobiega rozpraszaniu ciepła i od ścian to 5 cm.
Możliwy jest montaż i podłączenie dwóch mat grzewczych. Przez połączenie rozumie się el. podłączenie mat równolegle do wyjścia termostatu - obie maty są włączane jednocześnie. Nie ma możliwości połączenia jednej maty z końcem drugiej.
Nie stosując wystarczającej warstwy izolacji termicznej pod systemem grzewczym, ryzykujesz utratę ciepła aż do podłogi. W celu uzyskania optymalnych parametrów pracy zalecamy stosowanie naszych specjalnych desek izolacyjnych ISOLA.
Jak szybko można się spodziewać ogrzewania? Z dodatkową izolacją ISOLA ok. 10-15 minut* ) , bez dodatkowej izolacji (w zależności od typu podłogi) 1-3 godziny, w skrajnych przypadkach (podłoga całkowicie bez izolacji termicznej) system może praktycznie nie funkcjonować.
* ) Podwyższenie temperatury powierzchni posadzki z 20°C do ok. 27°C przy temperaturze powietrza 20-22°C.