Ogrzewanie centralne
W przypadku centralnego ogrzewania ważny jest dobór zestawu przyłączeniowego. Do wyboru jest zawór ręczny lub zawór z głowicą termostatyczną.
Zawór manualny: Głowica sterująca zaworu może być zainstalowana po lewej/prawej stronie niezależnie od miejsca doprowadzenia ciepłej wody. Temperatura reguluje się manualnie.
Zawór z głowicą termostatyczną: Zintegrowany termostat utrzymuje ustawioną temperaturę wewnątrz urządzenia. Zawór termostatyczny musi znajdować się na wlocie ciepłej wody (poza MONO ONE).
Oferowane przez nas zawory przyłączeniowe dostarczane są w komplecie ze złączką zaciskową do najczęściej stosowanych rur (Ø15 mm Cu i Ø16 mm Alupex), nie trzeba dokupować dalszych akcesoriów. Do zakrycia podłączenia do rur dopływowych i otworów w ścianie zalecamy zastosowanie rozetek maskujących.
Zamiennik za wycofany grzejnik 2011181030SN
Elegancki grzejnik aluminiowy o ponadczasowym designie, dostępny w trzech kolorach.
- Połączenie jednopunktowe z zaworem MonoOne
- Zestaw przyłączeniowy należy dokupić, patrz akcesoria
- W komplecie elegancki wieszak na ręczniki wykonany z polerowanego aluminium
Zalety grzejników aluminiowych w porównaniu z grzejnikami stalowymi, żeliwnymi i ogrzewaniem podłogowym.
MNIEJSZA ILOŚĆ WODY
Grzejniki aluminiowe wymagają znacznie mniej wody, aby osiągnąć tę samą moc cieplną niż grzejniki stalowe i żeliwne. Ta sama moc cieplna osiągana jest w krótszym czasie, nawet przy zastosowaniu kotła o mniejszej mocy.
OSZCZĘDNOŚĆ CZASU NA OGRZEWANIE
Aluminium jest idealnym materiałem do wymiany ciepła. Ta właściwość sprawia, że jest doskonałym materiałem do produkcji grzejników.
MNIEJSZA PRZESTRZEŃ
Dzięki swoim właściwościom fizykalno-mechanicznym można uzyskać różne kształty i ciekawe powierzchnie, przede wszystkim oszczędza miejsce. Te same parametry cieplne można osiągnąć przy mniejszych gabarytach niż przy grzejnikach stalowych lub żeliwnych.
REDUKCJA WAGI
Największą zaletą aluminium, dzięki której stało się jednym z najczęściej stosowanych materiałów w różnych gałęziach przemysłu, jest niewątpliwie jego waga. Pojęcie stopów lekkich bardzo często kojarzy się z aluminium, ponieważ jego waga jest 3 razy mniejsze niż waga stali. Właściwości aluminium umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń wyjątkowo lekkimi grzejnikami, grzejnik jest łatwiejszy w obsłudze i również jego montaż staje się znacznie prostszy.
LEPSZA ELASTYCZNOŚĆ TEMPERATUROWA
Dzięki niższej wadze, mniejszej ilości wody i krótszym czasie nagrzewania aluminium pozwala na uzyskanie bardzo szybkich zmian temperatury podczas ogrzewania danej przestrzeni. Elastyczność, którą oferuje tylko aluminium, zaspokoi wszystkie wymagania dotyczące maksymalnego komfortu.
REDUKCJA KOSZTÓW DO 20% W STOSUNKU DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
Wieloletnie badania wykazały, że zastosowanie grzejników aluminiowych skutkuje znacznie większymi oszczędnościami ekonomicznymi niż zastosowanie ogrzewania podłogowego.
OSZCZĘDNOŚĆ CZASU NA OGRZEWANIE
System ogrzewania podłogowego jest znacznie trudniejszy do dostosowania do temperatury otaczającej przestrzeni, w której jest zainstalowany. Ciepło przekazywane jest najpierw do konstrukcji podłogi, a dopiero potem rozchodzi się po przestrzeni ogrzewanego pomieszczenia. Ten parametr dowodzi również, że grzejniki aluminiowe to idealne połączenie komfortu i oszczędności energii.
WPŁYW NA ŚRODOWISKO
Designowy grzejni aluminiowy może być wykonany z 200 sztuk puszek aluminiowych pochodzących z recyklingu.
Aluminium można poddawać recyklingowi w nieskończoność. Produkcja aluminium ze złomu aluminiowego przynosi do 95% oszczędności energii w porównaniu z produkcją aluminium pierwotnego.